Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
Szybki kontakt

Kabiny/wanny:

tel. 517 534 995
tel. 506 620 180

biuro@hydromasaze.com


Fotowoltaika:

tel. 570 430 600

biuro@otoEnergia.pl

 

Poniedziałek-Piątek 9:00-17:00

 

SPA-SYSTEM

ul.Wilkszyńska 42

54-079 Wrocław

Czy warto łączyć kąpiel z aromaterapią?

 

Czy warto łączyć kąpiel z aromaterapią?

 

Codziennie powinniśmy zapewniać sobie przyjemności. Relaksacyjna kąpiel to świetny patent na relaks i ukojenie nerwów nawet dla zabieganych. Już kilka chwil spędzonych w kabinie prysznicowej czy jacuzzi wystarczy, by po ciężkim dniu pracy poczuć się odprężonym. By czerpać z kąpieli jeszcze więcej, warto połączyć ją z aromaterapią. Olejki eteryczne mają mnóstwo korzystnych właściwości zarówno dla naszego ciała, jak i duszy.

 

Olejki eteryczne działają odprężająco

 

Kąpiel sama w sobie jest relaksująca. Jednak, by pomogła nam się porządnie odstresować trzeba ją urozmaicić. Skutecznym sposobem na pozbycie się zmęczenia i złego nastroju jest aromaterapia. By ukoić nerwy można zastosować olejki o aromacie ziołowym. Te o zapachu melisy czy lawendy zalecane są osobom mającym do czynienia z depresją czy nerwicą. Pachnąca kąpiel po pracowitym dniu pozwala zapomnieć o wszelkich zmartwieniach. Jeśli nie przepadamy za ziołowymi zapachami nic straconego. Odprężająco działają również olejki o zapachu pomarańczowym czy goździkowym.

 

Aromatyczna kąpiel pomaga przy przeziębieniach

 

Niektórzy podczas przeziębienia unikają długich kąpieli. To jednak błąd. Odpowiednio przygotowana kąpiel działa rozgrzewająco, co pozytywnie wpływa na pracę układu odpornościowego. W medycynie naturalnej aromaterapia odgrywa niezwykle ważną rolę. Zwłaszcza podczas leczenia przeziębień, czy choroby reumatoidalnej. Przy osłabieniu warto sięgać po olejek miętowy, cytrynowy lub eukaliptusowy. Kiedy kabina prysznicowa wypełniona jest ich aromatem, ciało szybciej się rozgrzewa, a krążenie zostaje delikatnie pobudzone.

 

Olejki eteryczne sprawdzają się przy podrażnieniach

 

Chociaż wydaje się to niemożliwe, kąpiel połączona z aromaterapią może pomóc nam w poprawie wyglądu. Część olejków eterycznych działa przeciwtrądzikowo. W związku z tym, zastosowanie ich podczas kąpieli pozwala zmniejszyć widoczność nieestetycznych zmian. Osoby mające kłopoty z cerą powinny postawić na olejek herbaciany, jałowcowy lub szałwiowy. Przy chorobach skórnych równie dobrze sprawdzi się olejek lawendowy i tymiankowy.

 

Jak przygotować kąpiel z aromaterapią?

 

Olejki eteryczne podczas kąpieli można wykorzystywać na wiele sposobów. By cieszyć się aromaterapią w domowym zaciszu wystarczy do wody w wannie lub jacuzzi dodać kilka kropel pachnidła. Warto wspomnieć, że olejków nie wolno łączyć z innymi kosmetykami. Pomieszanie zapachów znacznie osłabia ich działanie, a na dodatek ogranicza ich rozprzestrzenianie się.

 

Dla osób, które nie mają w łazience miejsca na wannę, świetnym rozwiązaniem będzie kabina prysznicowa z funkcją aromaterapii. Innowacyjne urządzenie pozwala cieszyć się pięknym zapachem nawet w niewielkim pomieszczeniu. Unoszenie się olejków eterycznych we wnętrzu kabiny sprawia, że te wnikają do naszego ciała nie tylko poprzez skórę, ale także drogami oddechowymi. Nowoczesne urządzenie to świetny wybór dla tych, którzy podczas kąpieli chcą zadbać nie tylko o higienę, ale także o swój wygląd i zdrowie.