Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
Szybki kontakt

Kabiny/wanny:

tel. 517 534 995
tel. 506 620 180

biuro@hydromasaze.com


Fotowoltaika:

tel. 570 430 600

biuro@otoEnergia.pl

 

Poniedziałek-Piątek 9:00-17:00

 

SPA-SYSTEM

ul.Wilkszyńska 42

54-079 Wrocław

Hydromasaż jako terapia lecznicza dla osób starszych

Hydromasaż jako terapia lecznicza dla osób starszych

Osoby starsze często miewają kłopoty z bezsennością, bólem głowy czy schorzeniami kręgosłupa i stawów. W niektórych przypadkach nieprzyjemne dolegliwości można zniwelować domowymi sposobami. Świetnym rozwiązaniem zarówno dla osób starszych, jak i młodszych jest kabina prysznicowa z hydromasażem. Dzięki niej w łatwy sposób można pozbyć się bólów kostno-stawowych czy częstych skurczów. Jak dokładnie działa hydromasaż i kiedy warto z niego korzystać?

Pobudza krążenie krwi i dodaje energii

Żeby móc wpłynąć na stan swojego zdrowia koniecznie trzeba dowiedzieć się skąd biorą się nieprzyjemne dolegliwości. Różnego rodzaju bóle, obrzęki, osłabienie czy złe samopoczucie często powstają na skutek nieprawidłowego krążenia krwi. Problemy z funkcjonowaniem układu naczyniowo-sercowego mają zwłaszcza osoby starsze, stąd też powinny systematycznie badać się u kardiologa. Istnieje mnóstwo sposobów na to, by poprawić krążenie krwi. Jednym z najskuteczniejszych jest farmakoterapia, ale świetne rezultaty daje także hydromasaż. Dzięki właściwościom pobudzającym stosuje się go w salonach SPA, ośrodkach rehabilitacyjnych, a nawet w sanatoriach. Dla osób starszych, które na co dzień nie mają siły chodzić na zabiegi, świetnym rozwiązaniem będzie kabina prysznicowa z hydromasażem. Dzięki niej możliwe jest wykonywanie masażu bez wychodzenia z domu. Świetną alternatywą dla kabiny prysznicowej jest także zakup wanny z hydromasażem. Regularne kąpiele pobudzają krążenie, dodają energii i w większości przypadków wpływają na poprawę ogólnego samopoczucia. Co najważniejsze, hydromasaż jest w stanie zniwelować dotychczasowe dolegliwości, ale także może zapobiec powstawaniu nowych schorzeń.

Działa rozluźniająco i odprężająco

Osoby starsze często miewają bóle kostno-stawowe, przez co ciężko im się schylać, kucać, a niekiedy nawet chodzić. Problemy z poruszaniem się nasilają się zwłaszcza po przemarznięciu czy w okresie przeziębienia. Warto wiedzieć, że hydromasaż jest pomocny również w przypadku schorzeń tego typu. Ma to związek nie tylko z poprawą krążenia, ale także z właściwościami rozluźniającymi. Zdaniem specjalistów, hydromasaż łagodzi bóle stawowe występujące przy chorobie zwyrodnieniowej.  Jest również dobrą alternatywą dla tradycyjnej rehabilitacji po złamaniach kości lub nadwyrężeniach mięśni. Zakup wanny z hydromasażem jest idealnym wyjściem dla osób starszych, które często żyją w stresie. Kąpiel nie tylko rozluźnia mięśnie, ale i koi nerwy. Hydromasaż sprawdza się jako terapia w przypadku objawiającego się przesilenia wiosennego oraz podczas chandry. Ciepła kąpiel działa odprężająco i uspokajająco, w związku z czym pomaga również w walce z bezsennością.

Hydromasaż może pomóc w leczeniu wielu schorzeń. Na dodatek sprawdzi się jako uzupełnienie tradycyjnych metod rehabilitacji. Przed rozpoczęciem terapii osoby starsze powinny skonsultować się jednak z lekarzem, gdyż w niektórych przypadkach działanie hydromasażu może być niekorzystne.