Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
Szybki kontakt

Kabiny/wanny:

tel. 517 534 995
tel. 506 620 180

biuro@hydromasaze.com


Fotowoltaika:

tel. 570 430 600

biuro@otoEnergia.pl

 

Poniedziałek-Piątek 9:00-17:00

 

SPA-SYSTEM

ul.Wilkszyńska 42

54-079 Wrocław

Hydromasaż - świetny sposób na urozmaicenie kąpieli dziecku

Hydromasaż - świetny sposób na urozmaicenie kąpieli dziecku

Wiele dzieci nie przepada za kąpielą. Część z nich ma uraz do kosmetyków, które szczypią w oczy, a część podczas mycia najzwyczajniej się nudzi. Żeby dziecko chętniej wybierało się do łazienki, warto zadbać o to, aby kąpiel była dla niego atrakcyjna. Maluchy uwielbiają pianę i bąbelki, które pozwalają im się czuć jak w jacuzzi. W wannie lubią też bawić się zabawkami. Świetnym sposobem na urozmaicenie dzieciom kąpieli jest hydromasaż. Dzięki niemu, maluchy nie chcą wychodzić z wanny, więc rodzice mogą spokojnie je umyć. Ponieważ hydromasaż ma wiele właściwości, kąpiel z bąbelkami będzie dla malucha nie tylko fajna, ale i zdrowa.

 

Zalety hydromasażu

 

Świetnym rozwiązaniem do łazienki dla rodzin z dziećmi jest wanna z hydromasażem. Dzięki niej kąpiel będzie dla najmłodszych prawdziwą frajdą. Hydromasaż ma mnóstwo zalet. Przede wszystkim jest przyjemny i działa rozluźniająco. Dziecko po kąpieli niczym w jacuzzi jest spokojniejsze, w związku z czym szybciej usypia. Po wyjściu z wanny maluchy często są wyczerpane. W końcu zabawa wśród bąbelków jest dość męcząca. Strumienie wody nakierowane na ciało pobudzają krążenie krwi, a także wpływają na metabolizm, co pozwala szybciej wyeliminować z organizmu toksyny. Mówi się, że hydromasaż wzmacnia odporność. Regularne kąpiele w ciepłej wodzie mają pozytywny wpływ na działanie układu limfatycznego, przez co maluchy rzadziej chorują. Wanna z hydromasażem to dobry wybór w przypadku, kiedy dziecko ma problemy ze stawami czy mięśniami. Kąpiele połączone z masażem stanowią świetne dopełnienie tradycyjnej rehabilitacji. Ruchy wody dobrze wpływają na pracę mięśni, czy więzadeł. Dlatego też, zabiegi z zakresu hydromasażu dostępne są w ofercie wielu ośrodków rehabilitacyjnych czy w sanatoriach. Rehabilitacja w trakcie kąpieli jest mniej męcząca niż ćwiczenia, co w przypadku dzieci jest ogromną zaletą. Można powiedzieć, że dla maluchów jest to bardziej zabawa niż obowiązek. Jednak jeśli masaże mają służyć jako rehabilitacja, warto zapytać lekarza, czy nie ma do tego przeciwwskazań.

 

Jak jeszcze urozmaicić kąpiel maluchowi?

 

Wanna z hydromasażem to idealny sposób na urozmaicenie dziecku kąpieli. Niemniej jednak, istnieje jeszcze kilka patentów na to, aby maluch wieczorami chętniej wybierał się do łazienki. Świetnym dopełnieniem bąbelków jest piana. W związku z tym, raz na jakiś czas warto zafundować dzieciom kąpiel z kulami musującymi. Na co dzień do wody można dodawać płyn do kąpieli. Koniecznie trzeba jednak zwrócić uwagę na to, czy nie szczypie on w oczy, a także czy nie zawiera uczulających substancji zapachowych. Żeby dziecko w wannie czuło się jak w jacuzzi, do wody można dodać także kapsułkę z olejkiem eterycznym. Preparaty tego typu nie tylko pięknie pachną, ale mają też właściwości uspokajające i lecznicze. Aby kąpiel kojarzyła się dziecku z czymś miłym, idąc do łazienki nie można zapomnieć o zabraniu ze sobą jego zabawki. Nawet zwykła, gumowa kaczuszka z pewnością zajmie uwagę malucha.