Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
Szybki kontakt

Kabiny/wanny:

tel. 517 534 995
tel. 506 620 180

biuro@hydromasaze.com


Fotowoltaika:

tel. 570 430 600

biuro@otoEnergia.pl

 

Poniedziałek-Piątek 9:00-17:00

 

SPA-SYSTEM

ul.Wilkszyńska 42

54-079 Wrocław

Skuteczne sposoby na wyeliminowanie zakwasów

 

Skuteczne sposoby na wyeliminowanie zakwasów

 

Wielu z nas przed treningiem zapomina o porządnej rozgrzewce. Niestety, brak odpowiedniego przygotowania organizmu do intensywnego wysiłku najczęściej skutkuje powstaniem zakwasów. Bolące mięsnie zacznie utrudniają nam funkcjonowanie. Całe szczęście, dyskomfort związany z zakwasami w łatwy sposób można wyeliminować.

 

Domowa sauna

 

W trakcie intensywnego wysiłku fizycznego nietrudno o naciągnięcie czy uszkodzenie mięśni. Mikrourazy niekiedy są bardzo bolesne. By się ich pozbyć, należy pobudzić mięsnie do regeneracji. Zmęczone tkanki dobrze reagują na wysoką temperaturę. W związku z tym, wizyta w saunie pozwala znacznie przyśpieszyć proces eliminowania zakwasów. Podwyższenie temperatury ciała pozytywnie wpływa na krążenie krwi. Na dodatek, atmosfera panująca w saunie pozwala się odprężyć, przez co dyskomfort związany z zakwasami odchodzi w niepamięć. Dla osób, które często uprawiają sport świetnym rozwiązaniem jest kabina prysznicowa z sauną. Nowoczesne urządzenie daje możliwość rozluźnienia mięśni zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba.

 

Rozluźniający masaż i aromaterapia

 

Potreningowy ból często ma związek z nadmiernym spięciem. Mięśnie, które w ciągu dnia poddawane były intensywnemu wysiłkowi, wieczorem powinny zostać rozluźnione. Odpowiednio wykonany masaż to świetny sposób na zmniejszenie dyskomfortu związanego z zakwasami. Wykonany w porę pozwala zapobiec nieprzyjemnym dolegliwościom. Aby masaż skutecznie złagodził ból, warto do jego wykonania użyć olejków eterycznych. Pachnące specyfiki działają odprężająco, ale także rozgrzewająco i przeciwzapalnie. Przy zakwasach można sięgnąć po olejek cynamonowy, rozmarynowy lub lawendowy. W przypadku silnych dolegliwości, zamiast olejków dobrze jest użyć rozgrzewającej maści.

 

Masaż wodny pod prysznicem

 

Kabina prysznicowa z sauną to doskonała inwestycja dla osób aktywnych fizycznie. Aczkolwiek, równie dobrym pomysłem dla miłośników sportu jest kabina prysznicowa z hydromasażem. Urządzenie ułatwia wykonywanie regeneracyjnego masażu wodnego. Strumienie wody nakierowane na odpowiednie partie ciała stymulują krążenie krwi, a na dodatek rozluźniają spięte mięsnie. Już kilka chwil hydromasażu pozwala zmniejszyć intensywność zakwasów. Podczas zabiegu warto na ciało kierować zimną i ciepłą wodę naprzemiennie. W ten sposób mięsnie zostaną lepiej odżywione, co pobudzi je do samoregeneracji.

 

Ciepła kąpiel

 

Wspomnieliśmy już, że ciepło dobrze oddziałuje na pracę przemęczonych mięśni. Oprócz sauny ulgę w zakwasach przyniesie także tradycyjna gorąca kąpiel. Wysoka temperatura wody rozgrzewa mięsnie, co z kolei pobudza je do regeneracji. Przyjemne ciepło działa także odprężająco i rozluźniająco. Kilka minut spędzonych w wannie to skuteczny sposób na walkę z nadmiernym napięciem mięśni.

 

Odpowiednio przygotowana kąpiel pozwala zredukować dyskomfort związany z zakwasami niemalże do zera. Dla osób, które po treningu często cierpią na bóle mięśni, idealnym rozwiązaniem będzie nie tylko wanna, ale także kabina prysznicowa z hydromasażem lub funkcją sauny.