Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
Szybki kontakt

Kabiny/wanny:

tel. 517 534 995
tel. 506 620 180

biuro@hydromasaze.com


Fotowoltaika:

tel. 570 430 600

biuro@otoEnergia.pl

 

Poniedziałek-Piątek 9:00-17:00

 

SPA-SYSTEM

ul.Wilkszyńska 42

54-079 Wrocław

W leczeniu bólu pleców pomoże wanna z hydromasażem

W leczeniu bólu pleców pomoże wanna z hydromasażem

Bole pleców są bardzo uciążliwe i mogą świadczyć o poważnej chorobie. Dyskomfort towarzyszący schylaniu to jeden z wielu objawów reumatoidalnego zapalenia stawów czy też rwy kulszowej. Częste bóle pleców warto skonsultować z lekarzem. Specjaliści na zmniejszenie dolegliwości w wielu przypadkach zalecają masaże. Jak działają zabiegi i w jaki sposób z nich korzystać?

Nic nie rozluźnia tak jak masaż

Bóle pleców często są skutkiem nadmiernego napinania się mięśni. Z nieprzyjemnymi dolegliwościami zmagają się osoby, które na co dzień pracują w pozycji siedzącej lub stojącej. Dyskomfort dotyka również tych, którzy sypiają na niewygodnej kanapie lub materacu. Długotrwałe utrzymywanie ciała w jednej pozycji sprawia, że mięśnie stają się spięte. Bólowi pleców niekiedy towarzyszy uczucie ich zesztywnienia. Aby pozbyć się dokuczliwych dolegliwości, należy przede wszystkim zadbać o rozluźnienie.

Pozytywny wpływ na funkcjonowanie tkanki mięśniowej mają masaże. Pod wpływem ucisku, mięśnie szybciej się regenerują i co najważniejsze, przestają się nadmiernie napinać. Na bóle pleców działa zarówno masaż klasyczny, jak i jego najróżniejsze odmiany. Dla osób, które chciałyby czerpać przyjemność z zabiegów polecane są hydromasaże. Dzięki nim mięśnie szybko się rozluźniają, a na dodatek zostają odżywione. Jak to możliwe? Strumienie wody nakierowane na okolice pleców pobudzają mikrokrążenie, przez co przy regularnych masażach składniki odżywcze i tlen docierają do tkanki mięśniowej sprawniej.

Domowe uzdrowisko

Wanny z hydromasażem często montowane są w salonach SPA i w uzdrowiskach. Wszystko dlatego, że wodny masaż skutecznie eliminuje ból i napięcie mięśni. Zabiegi są efektowne i przyjemne, ale niestety bywają kosztowne. Dobrą alternatywą dla ciągłych wizyt w salonie SPA będzie zakup wanny z hydromasażem do swojej łazienki. Nowoczesne urządzenie pozwala na samodzielne wykonywanie zabiegów i to bez wyjścia z domu. Po zakupie wanny zabiegi można przeprowadzać podczas kąpieli, co pozwala zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale także cenny czas. Inwestycja w urządzenie, to świetne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku, gdy na bóle pleców lub innych części ciała cierpi więcej niż jedna osoba mieszkająca w domu.

Za powstawanie dyskomfortu w okolicach dolnej części pleców często odpowiada nadwaga. Nadmiar kilogramów znacznie obciąża kręgosłup, co nieraz prowadzi do poważnych schorzeń. Wanna z hydromasażem to świetne rozwiązanie dla osób, które dla zdrowia chciałyby schudnąć. Masaż wodny pobudza mikrokrążenie i metabolizm co sprzyja utracie kilogramów. Szczuplejsza sylwetka nie obciąża tak bardzo stawów, dzięki czemu po schudnięciu plecy bolą znacznie rzadziej.

Należy wspomnieć, że wanna z hydromasażem pomaga eliminować również inne dolegliwości. Masaż wodny od lat stosowany jest w leczeniu chorób układu krążenia, a także przy problemach z trawieniem. Relaksacyjne kąpiele świetnie wpływają na samopoczucie, przez co rekomendowane są osobom mającym kłopoty z długotrwałym pogorszeniem nastroju.